شعبه آنلاین کتابفروشی را افتتاح کنید

 آخرین بروزرسانی: 1400/08/15

بعضی از کتابفروشی‌ها نسبت به حفظ فضای قدیمی فروشگاه‌‌شان تعصب خاصی دارند و دشمن تکنولوژیند. این افراد گمان می‌کنند همگام شدن با تکنولوژی و یا داشتن وب‌سایت فضای کارشان را تصنعی می‌کند.

صاحبان چنین کسب‌وکارهایی ترجیح می‌دهند به شیوه‌ سنتی خودشان عمل کنند، حتی اگر سود چندانی در آن نباشد؛ اما هرگز و در هیچ شرایطی تسلیم امکانات دنیای جدید نشوند.

ویروس کویید-۱۹ به کسب‌وکارها نشان داد که فعالیت در سایت و شبکه‌های اجتماعی مسأله‌ای اساسی است و باید آن را جدی بگیرند. تجربه‌ قرنطینه و تعطیلی بسیاری از مشاغل درس بزرگی برای همه‌مان بود و باعث شد نسبت به اتفاقات آینده و تغییر شرایط، برنامه‌های متفاوتی بریزیم. وبسایت راه‌حل مناسبی برای خیلی از مشاغل است و چون امنیت بالاتری نسبت به شبکه‌های اجتماعی دارد، زودتر مورد اعتماد و استقبال کاربران قرار می‌گیرد.

چرا داشتن وبسایت مهم است؟

داشتن وبسایت به‌معنی این نیست که در کتابفروشی‌تان را تخته کنید و بساط فروش حضوری کتاب را برای همیشه جمع کنید. احتمالاً شما هم مشتری‌هایی دارید که دلشان می‌خواهد همچنان از روش‌های خرید حضوری کتاب استفاده کنند. اما تعداد آدم‌هایی که فروش غیرحضوری و آنلاین کتاب را ترجیح می‌دهند، روز به روز در حال افزایش است.

در صورتی که سایتی برای کتابفروشی‌تان راه‌اندازی کنید، تعداد مشتری‌هایتان محدود به یک منطقه و یک شهر نمی‌شود. هر چند که باید راه جذب مشتری‌های تازه را بدانید و داشتن سایت لزوماً به‌ معنی داشتن مشتری تازه نیست. در واقع سایت اولین قدم در مسیر توسعه‌ کار شماست. مرحله‌ بعد شناساندن خودتان به افرادی است که می‌توانند مخاطب شما باشند.

ارائه ۲۴ ساعته خدمات به مشتریها

وبسایت برخلاف فروشگاه‌ها و کتابفروشی‌ها ساعت کاری مشخصی ندارد. بهتر است آن دسته از مشتریهایی را فراموش نکنید که دیر وقت به خانه برمی‌گردند و امکان آمدن به کتابفروشی را ندارند. این افراد ترجیح می‌دهند به‌صورت آنلاین خرید کنند و مهم نیست ساعت خریدشان، بعد از ساعت تعطیلی فروشگاه باشد.

اگر برای کتابفروشی و یا فروشگاه‌تان وبسایتی طراحی کنید، می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین را به‌صورت همزمان در آن‌ها اجرا کنید. با این‌کار بین مشتری‌های حضوری و غیرحضوری‌تان پیوندی ایجاد می‌کنید و باعث می‌شوید تا خرید متفاوتی را تجربه کنند. در این شرایط ممکن است مشتری‌هایی که همواره حضوری خرید کرده‌اند، ترغیب شوند تا از سایتتان هم بازدید کنند. و یا مشتریهای غیرحضوری‌ به فروشگاه بیایند و آدم‌هایی را ببینند که همیشه از پشت مانیتور سفارششان را بررسی و ارسال می‌کردند. این تجربه باعث ایجاد صمیمیت بین شما و مشتریها می‌شود.

با وبسایت تخصصی ایده آشنایید؟

حالا که تصمیم گرفته‌اید وبسایتی برای فروشگاه‌تان راه‌اندازی کنید؛ بهتر است این وبسایت متناسب با محصولاتی باشد که ارائه می‌کنید. پیشنهاد ما استفاده از وبسایت فروش آنلاین تخصصی کتاب ایده است که با هدف فروش کتاب و محصولات فرهنگی طراحی شده و چون اصول سئو در حین طراحی آن رعایت شده، کاربران بیش‌تری پس از جستجو به وب‌سایت شما می‌رسند.

از آن‌جایی که راه‌اندازی وب‌سایت اولین قدم در مسیر توسعه‌ کسب‌وکار شما در فضای مجازی است، حتی امروز هم برای شروع کردن، دیر است. همین که فکر کنید رقبای‌تان در این لحظه مشغول تهیه برنامه‌های مختلف‌اند و قصد دارند با استفاده از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ افرادی را به سمت خود جلب کنند که می‌توانند مشتری‌های شما باشند، برای شروع کم‌تر تردید به خرج می‌دهید و با بهره‌مندی از مزایای تکنولوژی کتابفروشی‌تان را برای روبه‌رو شدن با آینده‌ای هر چند پیش‌بینی ناپذیر‌ آماده می‌کنید.

طراحی اختصاصی متناسب با نیازهای شما

وبسایت طراحی اختصاصی ایده قابلیت افزودن انواع مختلف و متنوعی از ماژولها را دارد. شما می‌توانید با توجه به نیازهای کسب و کارتان و برنامه‌هایی که برای فروش بیشتر خود در نظر گرفته‌اید، این ماژولها را انتخاب کنید. ماژول خدمات توضیحات کالا یا محصول‌نویسی، ماژول خدمات طراحی گرافیک و ماژول خدمات سئوی محتوا جز ماژول‌هایی هستند که در صورت دریافت، به شکل قابل توجهی کاربران سایتتان افزایش پیدا می‌کنند و فروشتان بیشتر می‌شود.

 

 

ادمین پشتیبانی

پشتیبان سایت

دیدگاه کاربرانورود به سیستم جهت ثبت نظر